Jdi na obsah Jdi na menu
 


Two Worlds 2

Plod PolskoNěmecké spolupráce, který měl docela dost chybiček. Přesto mě celkem chytnul a bavil skoro po celé hraní. Začátek je trochu pomalejší, autoři se vyřádili a to teprv ti, co vytvářejí klidné prostředí.

V začátečním intru se objevíte ve vězení a pro ty, co hráli první díl, bude určitě překvapením že vás přijde zachránit komando orků, a pro ty, co první díl nehráli rád připomenu že orkové jsou rasa lidem nepřátelská. Ze začátku to budou mít lehčí ti, kteří se již s prvním dílem setkali, protože se líp vyznají v charakterech. Když se dostanete do hry, na orky kašlete, vyberte jim jejich "tábor" a teleportem hurá do civilizovaného světa. Po krajině se můžete pohybovat na koni, nebo pěšky, což není vůbe ke škodě, protože teleportů, kterých si tak všimnete lépe, je po krajině celkem hodně.  Po ceste je zato mnohem více nepřátel. Téměř na každém rohu na vás čeká nějaký lapka, příšera a věc která na vás zaútočí hned jak vás zmerčí. Vyskočí na všechny čtyři, dvě nebo osm nohou a sekají do vás hlava nehlava, což ovšem nenecháte v klidu a sekáte také. Ve hře můžete také střílet z luku nebo pálit nepřátele ohnivými kouzly. Každou chvíli narazíte na člověka, nebo na celou vesnici v nesnázích která, naštestí za menší/větší obnos, bude chtít aby jste jí/mu pomohli nebo osvobodili. Tak chodíte, plníte questy a dostáváte zkušenosti které můžete investovat do jedné ze tří bojových škol, tedy zbraň na blízko, střílení z luku nebo kouzlení a do některých těch univerzálních vlastností. 

Další plus pro hru je také míchání posilujících lektvarů z ingrediencí které posbíráte po cestě.

Pointa toho, co chci vlastně říct je, že hra očekává to, že budete postupně objevovat její taje a náležitě si je užívat. Two worlds 2 není vypilovaná luxusní hra velkého studia, postupem času se z něj nakonec vyloupne jedno z nejlepších RPG současné doby, což je jistě příjemné zjištění. 

Moje hodnocení: 9/10

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

vyborně

(A.V., 17. 4. 2011 17:56)

hezká recenze ale maš co zlepšovat, budu to tu sledovat a budu rat když se tady objeví víc takovýchto recenzí.
PS.skus se zařadit i recenzi nějaké strategie

 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< září / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 37944
Měsíc: 319
Den: 6